Izvor: S media, 30.Sep.2010, 17:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Pežo" predstavio model 3008 hibrid
Direktor francuske udružene auto-kuće "Pežo-Sitroen" (PSA) Filip Varen izjavio je da su "nove energetske" tehnologije, kao što je tehnologija najnovijeg PSA dizel-električnog hibrida, glavne teme ovogodišnjeg Medjunarodnog sajma automobila u Parizu, koji se zvanično otvara 2. oktobra, prenele su danas agencije.
Grupa PSA, najveći francuski proizvodjač automobila, predstavio je na sajmu u Parizu novi model "3008 hibrid 4", koji će se naći u prodaji >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << naredne godine. Kompanija računa da će godišnja prodaja dizel-električnih hibridnih vozila dostići oko 100.000 do 2015, uglavnom u Evropi.
Direktor Varen je danas izjavio da će tržište hibridnih i kompletno električnih vozila dotići 15 procenata globalnog tržišta automobila do 2020. godine. To je za oko pet procenata više od predvidjanja konsultantske kompanije "Prajsvoterhaus Kuper", koja se bavi stanjem u automobilskoj industriji.
Tanjug









