Izvor: B92, 12.Nov.2013, 08:54 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Opel Astra sa novim dizel motorom
Opel će u 2014. proširiti ponudu Astrinih pogonski agregata uvođenjem 1.6 litarskog CDTI motora sa 136 ks. Osim toga, predviđena su i određena unapređenja u pogledu sadržaja i opreme ovog modela.
Novi turbo-dizelaš deo je Opelove strategije koja predviđa opsežnu obnovu pogonskih jedinica do 2016. godine. Reč je o 1.6 litarskom CDTI agregatu Euro6 stansarda, koji razvija 136 ks (100 kW) i 320 Nm maksimalnog obrtnog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << momenta.
Astra hečbek opremljena novim motorom biće u stanju da od 0 do 100 km/h stigne za 10,3 sekunde i da postigne maksimalnih 200 km/h. Prema fabričkim podacima, automobil će prosečno trošiti 3,9 l/100 km i emitovati 104 g CO2 po pređenom kilometru.
Kupcima će u 2014. osim novog motora biti dostupan i novi IntelliLink multimedijalni sistem sa sedmoinčnim ekranom osetljivim na dodir.
Osnovna verzija uređaja sadrži CD plejer i Bluetooth/USB/AUX konekcije, dok premijum sistem obuhvata i Navi 950 navigacioni sistem sa mapama koje pokrivaju puteve u Evropi.
U Active paket opreme od sada će biti uključena i dnevna LED svetla, ukrasni detalji od crne "piano" plastike u unutrašnjosti, kombinacija presvlaka za sedišta od kože i tkanine i osnovni IntelliLink sistem.
Zafira turer: Luksuzni salon na drumu
Izvor: Dzungla.org, 12.Nov.2013
SA 200 KS, nova „opel zafira turer 1.6 SIDI turbo“ najmoćniji je kompaktni monokeb na tržištu. Njena impresivna snaga dolazi od visokoperformantne verzije „Opelovog“ benzinskog motora srednje veličine nove generacije s direktnim ubrizgavanjem. Ne samo njena čista snaga, već i maksimalni...







