Izvor: SrbijaDanas.com, 21.Apr.2019, 16:11 (ažurirano 02.Apr.2020.)
OPEL NAPUŠTA NEMAČKU?! Proizvodnja omiljenog nemačkog modela se seli u ovu evropsku državu
Selidba!
Nova generacija Astre, koja bi trebalo da se pojavi 2021, najverovatnije će se izrađivati u Opelovoj fabrici u Riselshajmu, umesto u britanskom Elsmiru.
PSA grupacija, koja je od avgusta 2017. vlasnik marki Opel i Vauxhall, odlučiće u narednih nekoliko sedmica gde će se izrađivati sledeća generacija popularnog modela Astra, piše Autonews Europe.
Kako prenosi isti izvor, pozivajući se na nemačke medije, nova Astra trebalo bi >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << da bude predstavljena najkasnije za 2 godine, a za razliku od aktuelne Astre K, koja se sklapa u Velikoj Britaniji, trebalo bi da se proizvodi na nemačkom tlu.
Sindikat fabrike u britanskom Elsmiru već strahuje da će se buduća Astra (Opelova verzija sa volanom na levoj strani) umesto u tom primorskom gradiću praviti u Riselshajmu, u Nemačkoj. U Britaniji bi i dalje trebalo da se proizvodi samo Vauxhall Astra (sa "desnim" volanom), namenjena kupcima na Ostrvu
Jedan od razloga za preseljenje proizvodnje u Nemačku je to što na leto u Riselshajmu prestaje da se izrađuje Opel Zafira Tourer, pa će ova fabrika ostati samo na jednom modelu – Insigniji, i viškom proizvodnih kapaciteta.
Iako PSA još nije zvanično doneo odluku gde će se sklapati sledeća Astra, nemački mediji pišu da je izbor već okončan i da je preseljenje u Riselshajm "gotova stvar".
Prama ovim navodima, PSA razmatra dve opcije. Prema jednoj, 75% proizvodnje nove generacije i dalje bi se odvijalo u Britaniji, dok bi se 25% Astri sklapalo u Riselshajmu.
Druga opcija je da se 75% vozila pravi u Nemačkoj a samo 25% u Elsmiru, gde bi se proizvodila samo varijanta sa volanom na desnoj strani.
Nemački izvor tvrdi da je PSA skloniji da se odluči za drugu opciju, a jedan od razloga da ona prevagne je i Bregzit, odnosno poslovni rizik koji izlazak Velike Britanije iz EU nosi sa saobom.
Da će se tako nešto zaista i dogoditi, potvrđuje i nedavno obećanje direktora kompanije Opel koji je predstavnicima sindikata fabrike u Riselshajmu kazao da će nakon ukidanja Zafire ipak obezbediti proizvodnju još jednog modela u tom pogonu.
Inače, aktuelna Astra K osim u Britaniji sklapa se i u fabrici u Poljskoj.
Pogledaj vesti o: Opel
Nastavak na SrbijaDanas.com...







