Minivenovi ponovo u modi

Izvor: Blic, 11.Mar.2011, 01:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Minivenovi ponovo u modi

Segment minivenova je ponovo u blagoj ekspanziji što je potvrđeno i u Ženevi, gde je „Ford” predstavio potpuno novi „B-maks”. Pre „Forda”, svoje adute otkrili su „Opel” sa „merivom” i „Hjundai”, koji je takođe počeo s prodajom model ix20.

Svog predstavnika u Ženevi pokazao je i „Folksvagen” koji je izložio serijsku verziju modela „buli”, kombi koji se proslavio >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << u hipi eri. Novi „buli” dugačak je 3,99 metara, odnosno kraći je za 30 centimetara od originalne verzije iz pedesetih godina prošlog veka.

Za razliku od nekih starih vremena, kada se u „buli” ugrađivao „bokser” motor iz „bube”, novi će pokretati elektromotor sa 115 konjskih snaga i 270 njutnmetara maksimalnog obrtnog momenta koji se napaja iz litijum-jonskih baterija. Autonomija sa jednim punjenjem baterija je oko 300 kilometara, a pomoću brzog punjača baterija može da se napuni za sat vremena.

Takođe, u planu je da ugrađuju i mali benzinski i dizel motori, sami ili u kombinaciji sa elektromotorom. Unutrašnjost definitivno evocira uspomene na decu cveća sa živim bojama i šarenim presvlakama. Međutim, nemoguće ja zaobići haj-tek eru, tako da se „epl ajped” koristi kao multifunkcionalni ekran osetljiv na dodir. Još ipak nije poznato kada će početi proizvodnja, kao i pod kojim će se imenom „buli” 21. veka pojaviti.

Povezane vesti: "Minagi" najavljuje budućnost Zver iz Altenburga sa 700 KS Mercedesov novi kupe C klase
Pogledaj vesti o: Opel

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.