Izvor: B92, 16.Avg.2013, 14:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Insignia OPC sa 400 ks stiže na auto-salon u Frankfurtu
Opel je potvrdio da će na ovoj sajamskoj manifestaciji prikazati dugo najavljivanu Insigniju OPC sa znatno snažnijim motorom od akteulne verzije sa 325 ks.
U saopštenju kompanije koje je posvećeno gami osvežene Insignije za 2014. provuklo se i kratko obaveštenje o novom OPC modelu.
Iako Opel u ovom trenutku nije izneo više detalja, prethodne indicije govore da je reč o 2.8 litarskom V6 turbo-benzincu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koji je pojačan tako da proizvodi oko 400 ks. Sa većom snagom dolazi i problem obuzdavanja tolikih “konja”, tako da će nova Insignia OPC imati unapređeno oslanjanje i poboljšani kočni sistem u odnosu na prethodnika.
Stilski detalji i novi sadržaji koji je nemački proizvođač predstavio na redizajniranoj Insigniji za 2014, biće preneti i na OPC model, uz prepoznatljiv potpis Opelovog centra za automobile visokih performansi.
Pročitajte više o modelu Opel Insignia za 2014.
Pročitajte o aktuelnoj Insigniji OPC.



















