Izvor: B92, 30.Jan.2018, 18:58 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nissan ne odustaje od Z serije
Uprkos mnogobrojnim spekulacijama da bi Nissan mogao da se reši Z serije, novi izveštaji navode da vremešni 370Z možda neće biti poslednje iz ove "garaže".
Direktor Nissanovog planiranja i razvoja Filip Klajn je uprkos prethodnim navodima da japanska kompanija odustaje od sportskih automobila na zadnji pogon zbog finansijske neopravdanosti, najavio naslednika 370Z.
"Z je teško tržište. Smanjuje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << se u celom svetu. Ali i dalje verujemo da ima mesta za Z pa želimo da ga održimo u životu. Radimo na tome", rekao je Klajn.
Nissan 390Z će imati dosta izazova na tržištu jer se potražnja za laganim sportskim automobilima smanjuje, jer se kupci okreću krosoverima.
"Nissan Z je ikona našeg brenda skoro 50 godina. Iako je prerano za komentarisanje tačnih planova, verujemo da su mogućnosti skoro beskrajne za ono kako bi moderna, performansama okrenuta vozila mogla da izgledaju u budućnosti", dodao je Klajn.
Novi Z krosover mogao bi da se nađe na putevima početkom nove decenije, takođe i u električnoj verziji, a nezvanično, ime moglo bi da mu bude 400ZX.








