Profit Micubišija 96 miliona dolara

Izvor: B92, 30.Jul.2008, 13:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Profit Micubišija 96 miliona dolara

Tokio -- Kompanija Micubiši je u prvom tromesečju tekuće poslovne godine ostvarila neto profit od 96 miliona dolara.

Uprkos najlošijim poslovnim rezultatima na američkom tržištu od svih japanskih proizvođača automobila, rast je zabeležen zahvaljujući povećanoj prodaji na tržištima u razvoju.

Dobru prodaju je zabeležio sportski sedan "lanser", pre svega u Rusiji i na drugim tržištima >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sa visokom stopom rasta, čime je nadomešten pad prodaje u Severnoj Americi i Japanu.

Prodaja Micubišija u SAD pala je 23 odsto u prvoj polovini ove godine, zbog skoka cene goriva. Ukupno smanjenje isporuka čitave auto-industrije u tom periodu bilo je deset odsto.

Micubiši je povećao prodaju u Rusiji, koja je minule fiskalne godine postala treće tržište vozila na svetu, posle Japana i SAD. Isporuke u Rusiju i Ukrajinu povećane su 60 procenata, na 48 hiljada jedinica za tri pomenuta meseca, dok su u Japanu istovremeno smanjene osam odsto.

Micubišijev modela "lanser", ponudjen ruskom tržištu prošlog juna, bio je peti po prodaji inostrani automobil u prvoj polovini ove godine, nadmašivši Tojotino vozilo "korola" i Hondin model "sivik".

Kako bi zadovoljio sve veću tražnju, Micubiši će podići fabriku u Rusiji zajedno sa francuskom grupacijom Pežo-Sitroen, drugim evropskim proizvođačem vozila. U fabrici, 180 kilometara jugozapadno od Moskve, u koju će biti uloženo 470 miliona evra, proizvodiće se 160 hiljada automobila godišnje.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.