Izvor: B92, 01.Jun.2016, 17:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Micubiši se izvinjava zbog diktature u ratu
Kompanija "Micubiši", jedna od mnogih japanskih kompanija koje su tokom Drugog svetskog rata koristile zarobljenike terajući ih na rad, izvinila se žrtvama.
Kompanija je postigla s njima isplatu odgovarajuće nadoknade.
Japanska novinska agencija Kjodo objavila je da će na osnovu sporazuma, kompanija isplatiti po 100.000 juana (15.000 dolara) za više od 3.000 žrtava i članova njihovih porodica uz izvinjenje.
Više od 40.000 kineskih zarobljenika dovedeni su u Japan početkom 1940. godine kao prinudni radnici zbog nedostatka domaće radne snage.
Mnogi od radnika su umrli od posledica nasilja i od neuhranjenosti.
Pogledaj vesti o: Mitsubishi












