Štutgart je Bajernov grad

Izvor: Mondo, 01.Sep.2018, 20:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bavarska imperija je stigla do desete uzastopne pobede na "Mercedes-Benc areni".

Vladar najposećenijeg meča u istoriji Bundeslige je, naravno, Bajern.

Pogotovo na "Mercedes-Benc areni" koji su Bavarci poslednji put pognute glave napustili 2007. godine!

Uz to, vredi podsetiti da je gigant iz Minhena prošle sezone kod kuće, >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << kada je već osigurao titulu, ponižen od Štutgarta (1:4) pa je večeras na meniju bila osveta.

ŠTUTGART - BAJERN 0:3 (0:1)

Bajern je nakon isteka 30. minuta uspostavio potpunu dominaciju u protivničkoj polovini i tražio rupu u defanzivnom bloku domaćih. Šta su tražili pronašao je Leon Gorecka u 37. minutu.

Mladi vezista je na vrhu šesnaesterca prijemom lopte "izbacio" Emilijana Insuu, a potom lepo "otvorio stopalo" i majstorski iz kolena kroz "šumu" gostujućih fudbalera našao donji levi ugao. Inače, Tomas Miler je ovaj gol namestio i bio je uključen u 19 od poslednjih 20 golova svog tima protiv Štutgarta.

Sjajno!

Stroke of genius #VfBFCB 0-1 pic.twitter.com/U02CnWmY6o

— Bundesliga English (@Bundesliga_EN) September 1, 2018

Velike prilike da povećaju vođstvo svog tima do kraja prvog dela imali su Mats Humels i Tomas Miler, ali je Štutgart uspeo da ostane samo na golu zaostatka.

Ali, to u drugom poluvremenu nije mogao da ponovi.

Drugi gol za Bajern je postigao Robert Levandovski koji je na asistenciju Leona Gorecke savladao Cijelera pogodivši skoro isto mesto kao i pridošlica iz Šalkea u prvih 45 minuta.

A, šlag na tortu i treći gol gostiju je delo Tomasa Milera, ali "slava" pripada Poljaku koji je "štiklom" fenomenalno asistirao Nemcu koji je rutinski poslao loptu u mrežu.