Izvor: Vesti-online.com, 28.Nov.2013, 11:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ros Bron napustio Mercedes!
Direktor tima Mercedesa Ros Bron napustio je funkciju direktora te ekipe u Formuli jedan.
Preuzima komandu: Toto Volf
U današnjem saopštenju navodi se da će ekipu preuzeti izvršni direktor Toto Volf i tehnički direktor Pedi Lou.
Ističe se da će saradnja sa Bronom zvanično prestati na kraju ove godine, ali da je on već završio rad po završetku takmičenja u Formuli jedan, prošlog vikenda. Bron je 2009. godine od Honde kupio >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << ekipu i nazvao je Bron GP. Tada je Dženson Baton osvojio šampionsku titulu, a ekipa je bila najbolja u konkurenciji konstruktora.
Godinu dana kasnije ekipu je kupio Mercedes, a Bron je postavljen za direktora ekipe. Mercedes je ove godine takmičenje u šampionatu Formule jedan završio na drugom mestu sa 360 bodova. Titulu je odbranio Red Bul sa 596 bodova.
Nastavak na Vesti-online.com...
Ros Bron napustio Mercedes!
Izvor: Dzungla.org, 28.Nov.2013
Direktor tima Mercedesa Ros Bron napustio je funkciju direktora te ekipe u Formuli jedan. . OpširnijeVesti Online






