Mercedes suspendovao izgradnju fabrike u Rusiji

Izvor: Blic, 11.Jun.2015, 10:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mercedes suspendovao izgradnju fabrike u Rusiji

Nemački proizvođač automobila Mercedes-Benz suspendovao je na neodređeno vreme izgradnju fabrike automobila u Rusiji zbog sankcija, izjavio je Sergej Borodin, šef službe za razvoj u regionu Vladimir.

Pretražite našu ponudu sa preko 65,000 oglasa

Besplatno oglasite svoje vozilo na sajtu gde se prodaju polovnjaci

Postavi oglas na www.mojauto.rs

"Znamo da je Nemačka najavila izgradnju `Mercedesove` fabrike u Rusiji.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic <<
Prodajete polovni automobil?

Postavite besplatan oglas.

Razmatramo različite oblasti i predložili smo dve lokacije u regionu Vladimir. Trenutno je suspendovana realizacija ovog projekta zbog sankcija", rekao je Borodin, preneo je TAŠ.

Aleksej Marčenko, zamenik guvernera regiona Vladimir, rekao je u januaru da postoji mogućnost da nemačka kompanija napravi fabriku u ovom području.

Ostali regioni ruskog Centralnog federalnog okruga takođe razgovaraju sa "Mercedesom". Odluka se očekuje polovinom sledeće godine.
Pogledaj vesti o: Mercedes Benz

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.