Izvor: B92, 14.Feb.2011, 12:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Mercedes C-Class Coupe 2012
Fotografije nove C klase kupe već su nekoliko puta "iscurele", a sada je Mercedes zvanično predstavio izgled novog rivala BMW-ove serije 3 i Audija A5.
Kompanija ne krije plan da novom C klasom želi da privuče mlađe kupce i da joj je jedno od glavnih tržišta južnoameričko.
Prisutne su tipične kupe linije; duga hauba, kratak zadnji deo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i "ispupčeni" krov, ali prednji i zadnji deo zadržao je dosta toga od limuzine.
Što se tiče motora, C kupe nudi izbor između pet motora za evropsko tržište.
C350 ima V6 motor koji isporučuje 225 kW i 370 Nm obrtnog momenta, dok C250 ima 1,8-litarski turbopunjeni četvorocilindrični motor koji proizvodi 150 kW i 310 Nm obrtnog momenta.
Pretpostavlja se da će drugi motori u ponudi biti benzinska verzija snage 115 kW/250 Nm, ali i turbo dizeli snage 125 kW/400 Nm C220 CDI i 150 kW/500 Nm C250 CDI.
Kao i sedan, i kupe ima pogon na zadnjim točkovima.
U enterijeru dominira trokraki upravljač, centralni displej od 5,8 inča i diskretna rasveta.
Ovaj kupe je četvorosed, a zadnja sedišta mogu se oboriti da bi se dobio veći prtljažni prostor.
Za zaluđenike dodacima, ovo vozilo ima veće ekrane, Bluetooth i USB utičnice. Tu je i opcija za pretraživanje destinacija preko Googlea, koja omogućava snimanje rute koja je prethodno otvorena na računaru preko programa Google Maps i poslata automobilu.
Opcioni Comand navigacioni sistem ima novi 3D ekran sa pregledom gradova.
Više informacija biće poznato nakon premijere u Ženevi.
Pročitajte više o Mercedes-Benzovoj C klasi 2012
Pročitajte više o Mercedes-Benzovoj SLK klasi 2012




