Kultard: Hamilton je dobro postupio

Izvor: B92, 29.Sep.2012, 15:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kultard: Hamilton je dobro postupio

Bivši vozač Formule 1 Dejvid Kultard rekao je da je Luis Hamilton napravio korak napred kada je odlučio da za sledeću sezonu promeni ekipu i pređe u Mercedes.

Kultard je naveo da je Hamilton, svetski šampion iz 2008. godine prerastao Meklaren i da je bilo vreme da ode.

"U životu svakoj vezi u jednom trenutku dodje kraj. To vam je kao sa decom, moraju jednom da odu od kuće, iako im stalno perete veš >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i hranite ih. Došlo je vreme da se Luis iseli i odraste", rekao je Kultard engleskim medijima.

Hamilton je sa Mercedesom potpisao trogodišnji ugovor, a finansijski detalji nisu saopšteni. Njega će u timu Meklarena sledeće sezone zameniti Meksikanac Serhio Perez.

"Luis je doneo dobru odluku i, uz malo sreće, mogao bi da ima odlične rezultate u Mercedesu", dodao je Kultard, koji je od 1996. do 2004. godine vozio za Meklaren.

Hamilton će u ekipi Mercedesa voziti umesto sedmostrukog prvaka sveta Mihaela Šumahera.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.