U džepu sakoa, zlato vredno milion dinara

Izvor: B92, 16.Mar.2021, 13:01

U džepu sakoa, zlato vredno milion dinara

Beograd -- Zlato u formi zlatnika i investicionih pločica, vredno više od milion dinara zaplenjeni su na prelazu Gradina.

Roba je nađđena kod stranih državljana, koji su džipom "Maserati Levante" nemačkih tablica putovali ka Turskoj, saopštila je danas Uprava carina.

Nemački i švedski državljanin na izlazu iz Srbije juče nisu carinicima prijavili ništa osim ličnih stvari i dozvoljene gotovine, ali su u džepu sakoa vozača pronađene dve investicione >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << zlatne pločice i dva dukata od najfinijeg zlata ukupne težine skoro 200 grama.

Putnik je carinicima rekao da se zlato slučajno našlo u džepu, jer se njime pre puta igrala njegova ćerka, a on je zaboravio da ga izvadi pre puta.

O sudbini vrednog investicionog zlata i dukata odlučivaće nadležni prekršajni sud u hitnom postupku, navodi se u saopštenju.

Zaplenjeni zlatnici su „južnoafrički Krugerandima“ iskovani 1975. i 2019. godine koje carinici do sada nisu otkrivali.

Navodi se da su to među najrasprostranjenijim zlatnicima na svetu a proizvode se od zlata iskopanog u Južnoj Africi, te je na jednoj strani lik Pola Krugeranda, koji je bio predsednik ove države u drugoj polovini 19 veka a na poledjini južnoafrički nacionalni simbol antilopa „springbok“.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
Pogledaj vesti o: Maserati,   Turska

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.