Izvor: B92, 11.Jun.2012, 17:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Maserati Quattroporte za 2013.
Nakon što je snimljen tokom zimskih testova, prototip novog Maseratija Quattroporte nedavno je fotografisan i na Nirburgringu, a u međuvremenu pojavile su se i nove informacije o pogonskim agregatima koji će ga pokretati.
Kako saznaje Car & Driver novi Quattroporte dobiće dva motora koji će se proizvoditi u Ferrarijevoj fabrici u Maranelu.
Reč je o turbo-punjenom V8 agregatu od 527 ks i o potpuno novom V6 motoru sa kompresorom koji će razvijati maksimalnih >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 426 ks. Novi Maserati Quattroporte biće u početku ponuđen samo sa snažnijim V8 motorom, da bi se kasnije pojavio i u V6 verziji.
Oba agregata biće uparena sa osmostepenim automatskim menjačem, a kao opcija biće dostupan i pogon na sva četiri točka.
Karoserija test prototipa koji je fotografisan na Nirburgringu i dalje je sakrivena ispod kamuflaže. Ipak, na osnovu siluete očekuje se da će novi Quattroporte izgledom podsećati na Porsche Panameru.
Automobil će biti nešto duži od prethodne verzije, ali i oko 200 kg lakši zahvaljujući upotrebi aluminijuma.
Očekuje se da će nova generacija Maseratija Quattroporte biti predstavljena 2013. godine.
Pročitajte o nameri Maseratija da uvede veštački zvuk motora za modele sa dizel agregatima.
Pročitajte o novom Maseratiju GranTurismo Sport.
Pogledaj vesti o: Maserati













