Raikonen se vraća u Formulu 1

Izvor: Sportski Žurnal, 29.Nov.2011, 13:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Raikonen se vraća u Formulu 1

Nekadašnji šampion Kimi Raikonen vratiće se sledeće sezone u Formulu 1 i voziće za tim Lotus Reno. Navodi se da je šampion iz 2007. potpisao dvogodišnji ugovor.

Raikonen je napustio najbrži karavan 2009. godine da bi se posvetio reliju. Finski vozač je u karijeri zabeležio 18 pobeda, 62 puta je bio na podijumu i 16 puta je osvajao „pol” poziciju.
– Oduševljen sam što se >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << vraćam u Formulu 1 posle dve godine pauze... Karijera u reliju je bila korisna etapa moje karijere, ali ne mogu da negiram činjenicu da ne mogu više da izdržim glad za F1 – navode se Raikonenove reči u saopštenju.
Ovaj 32–godišnjak vozio je u karijeri za Zauber, Meklaren i Ferari. Priznaje da mu je bilo lako da se odluči za britanski Lotus Reno, tim koji se ranije zvao samo Reno.
– Bilo je lako odlučiti se za Lotus Reno jer sam bio impresioniran širinom ambicije tima. Sada jedva čekam da zaigram važnu ulogu u guranju tima u prve redove – citiran je Raikonen.
Za Lotus Reno su u sezoni koja se upravo završila vozili Bruno Sena i Vitalij Petrov.
Predsednik međunarodne kompanije „Džini kepital” Džerard Lopez, koja je ove godine kupila poslednjih 25 odsto deonica Renoovog udela u timu, rekao je da ekipa počinje novi ciklus:
– Cele godine smo govorili da je naš tim na početku potpuno novog kruga. Iza pozornice smo vredno radili da izgradimo temelje za uspešnu strukturu uz koju bismo bili sigurni da ćemo moći da se borimo na najvišem nivou. Povratak Kimija je prvi korak u seriji objava koja bi trebalo da nas u budućnosti učine još konkurentnijim. Naravno, svi se radujemo što ćemo raditi sa svetskim šampionom. U ime tima, želimi Kimiju dobrodošlicu u Enstoun, okruženje koje je uvek bilo poznato po svom humanom pristupu Formuli 1.

Nastavak na Sportski Žurnal...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.