Lotus nudi Evorinu platformu

Izvor: B92, 24.Avg.2010, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lotus nudi Evorinu platformu

Lotus Evora nesumnjivo je jedna od najboljih sportskih limuzina, međutim britanski proizvođač perolakih "sportista" ne uspeva da ih proda ni upola koliko bi želeo. Rešenje? Ustupanje platforme.



Lotusu ne bi bilo prvi put da prodaje platformu jednog od svojih automobila. Sredinom 90-ih prošlog veka proizvođač iz Norfolka ustupio je platformu Elisea Opelu koji je na njoj napravio Speedster, a sličan >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je potez pre nekoliko godina napravio i američki Tesla Motors koji je na Eliseovoj platformi kreirao prvi komercijalni električni sportski roadster.

Evorina platforma konstrukcijski je jako nalik Eliseovoj, s tim da je duža 275 mm i građena tako da primi motor V6, što znači da je upotrebljivija za ugradnju većih i snažnijih pogona, kao i onih "električne prirode".

U Lotusu tvrde da ne traže kupce za Evorinu platformu, ali kako se zainteresovane stranke same javljaju, pitanje je vremena kad ćemo ugledati britansku limuzinu lake građe s drugom značkom na haubi.

Izvor - T-Portal

Pročitajte više o modelu Lotus Evora 414E Hybrid

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Lotus nudi Evorinu platformu

Izvor: AutoBrief.com, 25.Avg.2010, 11:34

"Lotus" Evora nesumnjivo je jedna od najboljih sportskih limuzina, međutim britanski proizvođač perolakih "sportista" ne uspeva da ih proda ni upola koliko bi želeo. Rešenje? Ustupanje platforme ..

Nastavak na AutoBrief.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.