Preduzeća smanjuju broj lizing ugovora

Izvor: S media, 24.Avg.2010, 15:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Preduzeća smanjuju broj lizing ugovora

Broj lizing ugovora preduzeća smanjen je u prvih sedam meseci ove godine za sedam odsto, a samo tokom jula smanjen je za 4,2 procenta, na 41.460, pokazali su podaci Udruženja banaka Srbije.

Broj korisnika lizing ugovora medju preduzećima, od januara do jula, takodje, je smanjen, i to za 4,5 odsto i iznosio je 12.116.

Iznos ostatka duga preduzeća po lizing ugovorima smanjen je tokom prvih sedam meseci za dva odsto, sa 88,55 milijardi na 86,77 milijardi >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << dinara, a tokom jula smanjen je za 1,1 odsto.

Broj lizing ugovora preduzeća sa kašnjenjem u otplati većim od 15 dana, od početka godine povećan je za 1,2 odsto, a tokom jula smanjen je za 3,3 procenta i iznosio je 16.754.

Što se tiče preduzetnika, broj lizing ugovora, takodje, je u padu, tako da je u prvih sedam meseci zabeleženo smanjenje broja ugovora od 7,2 odsto, a tokom jula od 3,8 odsto, na 5.937.

Broj lizing ugovora sa kašnjenjem u otplati većim od 15 dana kod preduzetnika je od januara do jula smanjen za 5,2 odsto, a samo tokom sedmog meseca za 3,4 odsto, na 1.900.

Nastavak na S media...



Povezane vesti

Smanjena nezaposlenost u Poljskoj

Izvor: B92, 25.Avg.2010, 10:36

Varšava -- Broj nezaposlenih u Poljskoj u padu je već nekoliko meseci, a stopa nezaposlenosti u julu iznosila je 11,4 odsto...Krajem jula posao je u Poljskoj tražilo 1,8 miliona ljudi, što je 31.000 manje nego u junu. Smanjenje stope nezaposlenosti registrovano je u 15 od 16 poljskih vojvodstava...Stopa...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.