Izvor: Nezavisne Novine, 07.Apr.2016, 15:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Muškarci se odriču manuelnih mjenjača više nego žene

Kampanja za očuvanje manuelnih mjenjača u SAD izgleda da nije urodila plodom. Amerikanci ubrzano odustaju od „treće papučice“, sudeći po novoj studiji u koju je uključeno 50.000 vozila sa lizinga.

Istraživanje takođe pokazuje da muškarci čak u većem broju gube interes za manuelnim mjenjačima nego žene.

Kada se uporede rezultati iz 2012. sa rezultatima iz 2015., stvari su potpuno jasne. Kompanija >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << je pronašla 3.102 „manuelna“ vozila u 2012. a 2.417 u 2015., što je pad od 22 odsto. 2012., 85,4 odsto vozača automobila sa manuelnim mjenjačima su bili muškarci a 14,6 žene. Do 2015., brojka kod muške populacije je pala na 81,2 odsto. Samim tim se proporcija izmijenila, jer sada ispada da je procenat žena koje voze „manuelce“ povećan na 18,8 odsto.

Očigledno je da vrijeme starih, dobrih manuelnih mjenjača ipak polako nestaje.

(NN,

Nastavak na Nezavisne Novine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.