Marković trojkom doneo pobedu Megi

Izvor: B92, 15.Mar.2009, 19:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Marković trojkom doneo pobedu Megi

Košarkaši Mega Hipo lizinga pobedili su Radnički iz Kragujevca sa 83:82 (19:25, 21:13, 23:25, 21:15), u poslednjoj utakmici 25. kola Svislajon lige Srbije.

Pobedu Megi doneo je Miroslav Marković "trojkom" u poslednjim trenucima susreta, pošto je Radnički prethodno vodio sa 82:80, jer je Radovan Drašković iskoristio jedno od dva bacanja pri rezultatu 81:80 za Kragujevčane. Najefikasniji u ekipi Mege bili >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << su Stefan Stojačić sa 22 i Stefan Nikolić sa 19 poena.

U ekipi Radničkog dvocifreni učinak imali su Rajko Kljajević sa 22, Petar Beader sa 15 i Uroš Duvnjak sa 14 poena.

Megi je ovo 14. pobeda u 25 kola, a Radničkom 12. poraz u prvenstvu. Kolo pre kraja, plasman u Super ligu Srbije obezbedili su Lajonsi iz Vršca sa učinkom 21/4, Borac iz Čačka sa 17/8 i valjevski Metalac sa skorom 16/9.

Iz lige je ispala poslednja ekipa, Zdravlje iz Leskovca, koja ima učinak 6/19, a drugi putnik u niži rang traži se izmedju beogradske Vizure i kraljevačkog Mašinca, koji imaju skor od 9/16, eventualno i pančevačkog Tamiša i kraljevačke Sloge sa po 10/15.

U poslednjem kolu, 21. marta, igraju se mečevi: Radnički 034-Borac, Lajons-Radnički NS, Napredak-Sloga, Ergonom-Vizura, Metalac-Tamiš, Mašinac-Zdravlje i Novi Sad-Mega.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

SLS: Pobeda Mege za prestiž

Izvor: Mondo, 15.Mar.2009

U poslednjoj utakmici 25. kola Svislajon lige Srbije Mega je pobedila kragujevački Radnički - 83:82.

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.