Lizing kuće ostvarile dobit

Izvor: B92, Tanjug, 24.Apr.2009, 10:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lizing kuće ostvarile dobit

Beograd -- Davaoci finansijskog lizinga u Srbiji su u 2008. godini imali neto dobitak od 327 miliona dinara, koji je za 75,4 odsto manji nego u prethodnoj godini.

Oni su u 2008. godini ostvarili ukupne prihode u iznosu od 76,8 milijardi dinara, što je 36,4 odsto više nego prethodne, ali i ukupne rashode u iznosu od 76,3 milijardi dinara, što je povećanje od 39,3 odsto.

Negativni efekti svetske finansijske >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << krize u drugoj polovini 2008. godine odrazili su se na smanjenje aktivnosti na tržištu finansijskog lizinga, objavila je Narodna banka Srbije.

U 2008. je u Srbiji poslovalo, kao i prethodne godine, 17 lizing kuća, u kojima je bilo zaposleno 519 radnika, što je za 75 radnika više u odnosu na prethodnu godinu.

Pozitivan trend poslovanja iz prethodne godine znatno je usporen, tako da je pozitivan neto finansijski rezultat smanjen u odnosu na prethodnu godinu, ali je ipak došlo do rasta bilansne aktive.

Ukupna bilansna aktiva davalaca finansijskog lizinga na dan 31. decembra 2008. godine bila je oko 126 milijardi dinara, što je za 25,3 odsto više nego prethodne godine.

U strukturi bilansne aktive najveće učešće od 55,3 odsto imaju dugoročni finansijski plasmani, zatim kratkoročni finansijski plasmani koji učestvuju sa 25,4 odsto i gotovinski ekvivalenti i gotovina sa 14,3 odsto.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Pad dobiti davalaca finansijskog lizinga za 75,4 odsto

Izvor: Krediti.rs, 24.Apr.2009

Davaoci finansijskog lizinga su u 2008. godini imali neto dobitak od 327 miliona dinara, koji je za 75,4 odsto manji nego u prethodnoj godini, objavila je Narodna banka Srbije (NBS), napominjući da su se negativni efekti svetske finansijske krize u drugoj polovini 2008. odrazili na smanjenje aktivnosti...

Nastavak na Krediti.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.