Toyota opet povlači vozila

Izvor: B92, 02.Jul.2010, 17:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Toyota opet povlači vozila

Japanska kompanija "Toyota Motor" saopštila je da će povući 270.000 vozila širom sveta kako bi ispravila grešku na motorima, što je najnovija u nizu neprijatnosti koje su u poslednje vreme zadesile tog najvećeg svetskog proizvođača automobila.



Među vozilima koja će biti povučena nalazi se i sedam modela luksuznog sedana Lexus i populani Crown, izjavio je portparol Toyote Pol Nolasko.

Od 270.000 automobila koji će biti povučeni, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << oko 180.000 je prodato u inostranstvu, a 90.000 u Japanu, prenela je agencija AP.

Toyota je saopštila da je primila oko 200 žalbi u Japanu zbog greške na motoru. Pojedini vozači su izjavili da motori njihovih vozila prave čudnu buku.

Kompanija je ukazala da nije primila izveštaje o nesrećama vezanim za neispravne motore i najavila da će obavestiti japansko ministarstvo saobraćaja o povlačenju 90.000 vozila.

Nolasko je izjavio da još nije jasno koliko će vozila biti povučeno iz SAD, mada je Lexus saopštio da bi na tom tržištu problem na motoru moglo imati oko 137.000 automobila.

Izvršni direktor Lexusa Mark Templin je objasnio da su tokom proizvodnje motora bili upotrebljeni neki kontaminirani materijali koji bi mogli biti uzročnik neuobičajene buke, grubog hoda motora ili gubitka brzine tokom vožnje.

Američke vlasti su nedavno Toyoti odrezale kaznu od rekordnih 16,4 miliona dolara zbog presporog povlačenja vozila sa defektima. Toyotini dileri su izvršili popravke na milionima vozila, ali se ta kompanija i dalje suočava s više od 200 sudskih postupaka.

Toyota je nedavno saopštila da će povući 17.000 luksuznih hibrida Lexus nakon što je prilikom simulacije sudara došlo do prekomernog curenja goriva.

Američki regulatori rade sa naučnicima NASA kako bi utvrdili šta je uzrok iznenadnog ubrzanja nekih Toyotinih vozila. Očekuje se da će izveštaj biti pripremljen do avgusta.

Pročitajte više o modelu Lexus CT 200h

Vozili smo: Lexus RX450h Luxury Premium
Pogledaj vesti o: Lexus,   Japan

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Kupci Toyote ponovo u servisu

Izvor: Economy.rs, 03.Jul.2010, 15:07

Toyota Motor Corp. saopstila je u Japanu da 270.000 vozila sirom sveta, ukljucujuci luksuzne Lexus sedane, imaju neispravne motore koji uzrokuju probleme i prekide u voznji.

Nastavak na Economy.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.