Lamborghiniju se ne rastaje od Gallarda

Izvor: B92, 02.Avg.2013, 09:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lamborghiniju se ne rastaje od Gallarda

Ljubitelji italijanske automobilske marke već su počeli da se pitaju - koja verzija modela Gallardo će zaista biti poslednja, s obzirom da Lamborghini ne prestaje da na tržište izbacuje specijalna izdanja svog najprodavanije modela svih vremena.

Da je teško odreći se zlatne koke znaju i u Lamborghiniju. Iako je još krajem 2012. godine najavio "poslednji Gallardo" i čak pokrenuo istoimenu veb strancu, italijanski proizvođač još uvek ne predstavlja njegovog naslednika.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
U međuvremenu, na tržištu, na kome očito i dalje vlada veliko interesovanje za modelom koji je do sada prodat u preko 13.000 primeraka, nude se posebne verzije ovog automobila. Najnoviji je model sa oznakom LP 570-4 Squadra Corse.

Osmišljen da vlasniku pruži "osećaj vožnje trkačkog automobila", ovaj Gallardo dobio je ime po Lamborghinijevom sportskom odeljenju, a zasnovan je na modelu Gallardo Super Trofeo.

Kao rezultat, ugrađene su komponenete od ugljeničnih vlakana, poklopac motora zahvaljujući kome se pogonskoj jedinici lakše pristupa i veliko, istureno krilo zadnjeg stabilizatora.

Spoljašnjost je stilski oplemenjena crnim detaljima u visokom sjaju i šarama u bojama italijanske zastave.

Unutrašnjost kabine obložena je pre svega Alcantarom i elementima od ugljeničnih vlalana. Pedale su od aluminijuma, a umesto standardnih sportskih, ugrađena su trkačka sedišta. Da sedi u specijalnom modelu, vozaču će pažnju skretati Squadra Corse oznaka na kontrolnoj tabli.

Kao i Gallardo Super Trofeo, i Squadra Corse je pogonjen V10 motorom koji proizvodi 570 ks (419 kW), a poput trkačkog automobila i ova "ulična" verzija koristi elektronski kontrolisan šestostepeni automatski menjač, dok se snaga prenosi na sve točkove.

Automobil od 0 do 100 km/h ubrzava za 3,4s, a do 200 km/h stiže se za 10, 4. Maksimalna brzina iznosi 320 km/h.

Gallardo LP 570-4 Squadra Corse imaće premijeru na auto-salonu u Frnkfurtu, u septembru 2013.

Kraj za Lamborghini Gallardo.

Pročitajte o Lamborghiniju Veneno.

Pročitajte o Lamborghiniju Egoista.
Pogledaj vesti o: Lamborghini

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.