Lamborghini za offroad, a nije Urus VIDEO

Izvor: B92, 29.Jul.2022, 04:44

Lamborghini za "offroad", a nije Urus VIDEO

Italijanski proizvođač potvrdio dolazak verzije Huracan Sterrato.

Proizvodnja Lamborghinija Huracan se polako bliži kraju. Ali, pre nego što se povuče sa tržišta, Italijani će predstaviti još jednu specijalnu verziju. Reč je o Sterrato reli varijanti, koja će dobro funkcionisati i van asfalta.

Obnovljene verzije tipično sportskih automobila, vezanih uglavnom uz reli izdanja Porschea 911, nedavno su doživele pravu renesansu. Jedan od takvih primera je Lamborghini >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Huracan Sterrato, koji je upravo zvanično najavljen u vidu kratkog filma:

Video prikazuje novu varijantu u svom pravom elementu. Auto je za sada "kamufliran", ali se jasno vidi veći razmak od tla ili gume visokog profila – to su na prvi pogled najuočljivije promene koje doprinose potpuno novom karakteru modela.

Tu su i dodatni poklopci lukova točkova i posebna LED rasveta ugrađena između prednjih svetala. Zanimljivo, tu su i krovni nosači, zahvaljujući kojima će se moći, na primer, prevoziti bicikli ili skije.

Nažalost, još ne znamo tehničke detalje. Nezvanično se govori da će Sterrato biti poslednja neelektrifikovana verzija 5.2-litarskog V10. Najverovatnije u verziji sa 640 KS i pogonom na sva četiri točka.

S obzirom na najavu, premijera je, čini se, samo pitanje vremena.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
Pogledaj vesti o: Lamborghini

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.