Izvor: Blic, 04.Jan.2012, 10:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nova "lada granta" za 6.000 evra
Avtovaz je najavio da će u narednih nekoliko meseci početi s prodajom novog modela "lada granta" u državama Evropske unije. Naslednik "samare" prvo će se ponuditi kupcima u Nemačkoj po ceni od 6.000 evra, što je 500 evra više nego u Rusiji.
Razlika u ceni je očekivana, jer Rusi dobijaju "ogoljenu" verziju, bez servo upravljača, električnih podizača prozora i radio uređaja. "Granta" za EU >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << biće opremljena i ABS-om, centralnim zaključavanjem i vazdušnim jastucima za vozača i suvozača, dok se ESP i navigacija mogu naručiti kao dodatna oprema.
"Granta" je stvorena u saradnji sa Renoom i Nisanom, što je jasno na prvi pogled. Naime, spoljašnji dizajn "grante" je većim delom prekopiran sa "renoa talije", dok u kabini ima dosta detalja sa Dačijinih automobila.
"Lada granta" je dugačka 4,26 metra, odnosno centimetar je duža od "logana", a pod haubom će se nalaziti 1,6-litarski četvorocilindrični benzinac (80, 90 ili 98 KS) koji zadovoljava Euro 5 norme. Kasnije tokom 2012. pojaviće se verzija i sa 1,4-litarskim benzinskim motorom.






