
Izvor: Nacionalna klasa, 22.Dec.2016, 12:31 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tržište: Kia prodala rekordnih 400.000 vozila na evropskom tržištu
Kia već u novembru premašila prošlogodišnji rekord premašivši više od 400.000 prvi put registrovanih vozila u jednoj godini. To je mnogo bolje od prošlogodišnjeg, takođe rekordnog rezultata 384.790 vozila, za što im je trebao mesec više.
Tržišni udeo Kije u Evropi već 2,9 % Sa ovogodišnjim povećanjem prodaje je Kijin tržišni udeo na evropskom tržištu vozila narastao na 2,9 % (2,8 % u istom periodu 2015), a do kraja godine se planira da učeđže poraste na 3 >> Pročitaj celu vest na sajtu Nacionalna klasa << %. Prodajnom uspehu je između ostalog doprineo i ulazak Kije u nove klase, što je samo još dodatno ojačalo reputaciju Kije kao proizvođača atraktivnih vozila visokog kvaliteta.
Michael Cole, izvršni direktor u Kia Motors Europe, rekao je: “Kijini dizajnerski i razvojni timovi su raširili ponudu svežih i privlačnih modela, koji su vrlo popularni kod evropskih kupaca, što će nam nesumnjivo pomoći kod ostvarivanja organskog rasta u 2016. godini.”
Trenutni uspeh Nira i Optime Novi hibridni krosover Niro – kod nas ga očekujemo početkom iduće godine – već se potvrdio kao veliki hit, jer su kupci širom Evrope od početka prodaje u julu naručili čak 23.000 primeraka. Prodaja novog Sportaga i dalje raste, a u odnosu na 2015. veća je za čak 35 %. U prvih 11 meseci ove godine je novi Sportage s ukupno prodatih 105.317 vozila premašio celokupnu prošlu godinu.
Ponudu Kia Optime je dopunio dolazak prvih primeraka nove varijante Sportswagon, priključnog hibrida i sportskih varijanti GT. Nove varijante su mnogo doprinele rastu od neverovatnih 214 % u odnosu na isti period prošle godine. Trenutno novi Sportswagon, koji na naše ceste stiže početom iduće godine, predstavlja skoro dve trećine (65 %) prodaje Optime u Evropi. Bogatija ponuda nove Optime povećava Kijinu popularnost u D klasi, pogotovo među flotnim kupcima.
Izvor: Kia
Nastavak na Nacionalna klasa...