Stigle prve zvanične slike 2016 Kia Optima modela

Izvor: Moto.rs, 27.Mar.2015, 09:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Stigle prve zvanične slike 2016 Kia Optima modela

Nakon prošlonedeljnog tizera, Kia je objavila prve fotografije njihovog Optima sedana sledeće generacije.

Ovaj model odlikuje evolucionarni dizajn kao i veliki broj sličnosti sa SPORTSPACE konceptom, dok je izgled prednje maske zadržan uz blago izmenjeni dizajn koji je sada atraktivnijeg izgleda, slično kao kod K900. Dizajn prednjeg branika je zaista zanimljiv izbor i odlikuje ga hromirano okruženje kao i redizajnirani >> Pročitaj celu vest na sajtu Moto.rs << aluminijumski točkovi. Kia navodi da će četvrta generacija Optima modela biti dostupna sa nekoliko opcija kada je reč o motorima te da će kabinu odlikovati komfornija unutrašnjost kao i vrhunske karakteristike zajedno sa čitavim nizom tehnologija koje nisu dostupne kod odlazećeg modela.

Sedan će se pridružiti karavan verziji, kao što je to najavljeno SPORTSPACE konceptom, dok će linija motora najverovatnije biti preuzeta od Hyundai Sonata modela. Pretpostavka je da će ovaj model za američko tržište biti dostupan sa 1.6L turbo benzinskim motorom, 2.4L atmosferskim i jačim 2.0L turbo motorom. Evropski Optima model će karakterisati unapređena verzija 1.7L CRDi koji bi mogao da se nađe i kod dizel-električnog Optima hibrida, kao što je to najavljeno prošlogodišnjim konceptom. Kia će novi Optima model predstaviti 1. aprila u toku održavanja sajma automobila u Njujorku.

foto © Kia

Nastavak na Moto.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Moto.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Moto.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.