Sedišta za bentli i jaguar iz Šapca

Izvor: Blic, 29.Mar.2017, 10:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sedišta za "bentli" i "jaguar" iz Šapca

Italijanska kompanija "Pasubio" otvara pogon u Šapcu za izradu kožnih sedišta za luksuzne automobile, gde će zaposliti 500 Šapčana. Ova firma radi za čuvene automobilske marke kao što su "lamborgini", "porše", "jaguar", "ferari", BMW i "bentli". Kompanije „Pasubio" potpisala je ugovor sa firmom „Alliance >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << One Tobacco" o kupovini hale od 5.000 kvadrata u Šapcu, gde će pokrenuti proizvodnju.

"Pasubio", firma italijanske porodice Preto, jedan je od ključnih igrača na međunarodnom tržištu za preradu kože. Fabrika u Šapcu biće im prva van Italije. Sada će zaposliti 200, a u sledeće tri godine još 300 Šapčana.

- U planu je da proizvodnju počnemo do juna. Očekujemo da će saradnja sa Gradskom upravom Šapca biti dobra kao i do sada, bez administrativnih problema - kaže Luka Preto.

Gradonačelnik Šapca Nebojša Zelenović kaže da je dolazak firme koja sarađuje sa automobilskim gigantima preporuka potencijalnim investitorima da je Šabac dobro mesto za ulaganje.

- Nastavljamo da ispunjavamo obećanje o novim radnim mestima. U Šabac je već došla japanska kompanija "Jazaki", najveća investicija u Srbiji, a danas zvanično možemo da kažemo i da će „Pasubio" zaposliti 500 Šapčana. Malo pomalo, menjamo poslovni ambijent u gradu. Ovo je važan korak, jer smo dokazali da smo povoljno poslovno okruženje za ozbiljnu kompaniju. Šabac ima sertifikat o povoljnom poslovnom okruženju, čiju vrednost sve više dokazujemo - kaže Zelenović. On navodi da će se ove godine "u Šapcu tražiti radnik više". U Severozapadnoj radnoj zoni gradi se pet fabrika u kojima će se zaposliti 1.900 radnika. Šapčani pregovaraju sa još 11 investitora, što je potencijalnih 1.800 radnih mesta. D. T. n

Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.
Pogledaj vesti o: Ferrari

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Američka kompanija Lear otvara pogon u Novom Sadu

Izvor: Beta, 29.Mar.2017

Američka kompanija Lear otvoriće sutra u Novom Sadu novi pogon za proizvodnju žičanih pojaseva za automobilske kompanije u Evropi, u kojem će biti zaposleno 1.400 ljudi.Novi proizvodni prostor, zajedno sa kancelarijama i skladištima, prostire se na 29.000 kvadratnih metara.Najavljeno je da će...

Nastavak na Beta...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.