Umeren saobraćaj

Izvor: RTS, 13.Apr.2012, 12:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Umeren saobraćaj

Saobraćaj umerenog intenziteta, bez većih prekida. Na granicama se čeka do pola sata.

U Srbiji se danas očekuju suvi kolovozi, uz moguću maglu i sumaglicu na pojednim mestima dužinom rečnih tokova i po kotlinama, a saobraćaj je umerenog intenziteta i obavlja se bez posebnih prekida i dužih zadržavanja, saopštio je jutros Auto-moto savez Srbije.

Zbog povremene kiše povećan je broj odrona na deonicama trasiranim kroz stenske useke i klisure. Najčešće, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << odroni se dešavaju na đerdapskoj magistrali, na deonicama kod Dobre i u blizini Donjeg Milanovca, zatim na Ibarskoj magistrali, kroz Ovčarsko-Kablarsku, Grdeličku, Sićevačku i Drensku klisuru.

Na graničnim prelazima zadržavanja za putnička vozila su oko 30 minuta.

Od utorka 17. aprila do 9. avgusta na autoputu E-75, Beograd - Niš, zbog radova na rehabilitaciji desne kolovozne trake na mostu Žabazovica iz smera Beograda ka Nišu doći će do izmene režima saobraćaja tako što će se saobraćaj obavljati dvosmerno kolovoznom trakom koja vodi iz smera Niša ka Beogradu.

U periodu od 17. aprila od 08.00 časova na autoput Beograd - Niš, u zoni petlje Tranšped, zbog radova na rušenju starog nadvožnjaka za saobraćaj će biti zatvorena vozna saobraćajna traka iz smera Niša ka Beogradu.

U toku je izvođenje građevinskih radova na autoputu E-75 iz pravca Šida ka Beogradu, na delu petlje "Dobanovci". Za saobraćaj je zatvorena celokupna desna strana autoputa u dužini od oko 800 metara, pa se saobraćaj obavlja suprotnom stranom autoputa od Beograda ka Šidu. 

Zbog radova na rehabilitaciji autoputa E75, na prolasku kroz Beograd, na deonici od petlje Konjarnik do BS Veliki Mokri Lug, za saobraćaj su zatvorene sve tri kolovozne trake od Beograda ka Nišu, u dužni od dva kilometra, pa se saobraćaj obavlja dvosmerno suprotnom stranom autoputa od Niša ka Beogradu.

U toku su radovi na modernizaciji naplatne rampe Inđija na autoputu E/75 u smeru od Novog Sada ka Beogradu. Do 1. maja za saobraćaj će biti zatvoreno isključenje za Inđiju iz pravca Novog Sada, kao i uključenje na autoput iz Inđije ka Beogradu.

Na autoputu M-22.1, deonica Gladnoš - Inđija, u periodu do 20. aprila radovi će se odvijati sa naizmeničnim propuštanjem vozila. Alternativni pravac za sva vozila su Inđija - Ruma - Irig - Novi Sad.

Na magistralnom putu M-21, Prijepolje - Bijelo Polje u neposrednoj blizini GP Brodarevo sa Crnom Gorom, u danima Uskrsa od petka 13. apila od 3:00 ujutru pa do 17. aprila saobraćaj se neće obustavljati.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.