Izvor: Kurir, 04.Nov.2011, 19:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
KRALI PA PRODAVALI AUTOMOBILE RASTAVLJENE NA DELOVE
BEOGRAD - Beogradska policija lišila je slobode šestočlanu organizovanu kriminalnu grupu zbog postojanja osnova sumnje da su na teritoriji Beograda i Smedereva krali vozila, rastavljali ih na delove i prodavali, saopšteno je iz MUP.
Pod sumnjom da su počinili više krivičnih dela neovlašćenog korišćenja tuđeg vozila, teške krađe i kriminalnog udruživanja, slobode su lišeni vlasnik auto-servisa "Honda" na Smederevskom >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << putu Dragan Milošević (51) zvani Žule, Sava Ibrić (35), Goran Pavlović (31), Vladimir Janković (27), Bojan Đorđević (20) i Goran Milanović (45).
Pripadnici kriminalne grupe sumnjiče se da su krali vozila, većinu odvozili u garažu Đorđevića, gde su ih rastavljali na delove, a potom prodavali.
Prema policijskom saopštenju, Milošević je po unapred postignutom dogovoru davao Jankoviću alat za krađu "Hondinih" vozila novije generacije, a on je vlasniku auto-servisa isporučivao kradena vozila kako bi ih rasklapao u delove i ugrađivao u vozila.
Policijski službenici pronašli su sedam automobila koja je ta grupa neovlašćeno prisvojila tri "golf 3", dva "golf 2", jedan "audi 100" i jedan "audi 80". Tri vozila su, kako je navedeno, pronađena u rastavljenom stanju.
Osumnjičeni će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni dežurnom istražnom sudiji Prvog osnovnog suda u Beogradu.
















