Japan - Kamerun 1:0

Izvor: Politika, 14.Jun.2010, 19:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Blumfontejn, 14. juna – Trenutak neopreznosti kamerunske odbrane bio je koban po njihov tim. U 38. minutu su potpuno zaboravili da može neko da im se prikrade, a kad su videli ko im je iza leđa bilo je dockan. Honda je, posle centaršuta Macuija, imao vreme da se namesti i da gol, koji je Japanu bio dovoljan za pobedu – 1:0 (1:0).

Tako je u ravnopravnom prvom poluvremenu, bez naročitih prilika, Japan stekao >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << prednost, koju nije ispustio do kraja. U drugih 45 minuta Kamerunci su dali sve od sebe da makar izjednače, ali kad krene naopako ni favoritu nije lako da preokrene stvar.

Najopasniji trenutak po Japance dogodio se u 82. minutu. Emana je pucao iz velike daljine, golman Kavašima nije mogao da zaustavi taj projektil, ali jeste prečka.

Kamerunci još imaju čemu da se nadaju, međutim, izlaze na megdan glavnom favoritu u grupi Holandiji i Danskoj. Japanci su zahvaljujući Hondi izmakli Kameruncima, a potom im nisu dopustili da razviju pun gas. Evropske reprezentacije, s kojima će se naći oči u oči, verovatno neće biti tako naivne kao Afrikanci.

Stadion: Fri stejt. Gledalaca: 31.600. Sudija: Benkerenka (Portugalija). 1:0 Honda (38). Žuti kartoni: Tanaka (Japan) i Nkulu (Kamerun).

JAPAN: Kavašima – Komano, Tanaka, Nagatomo, Nakazava – Abe, Endo, Macui (od 68. Okazaki), Hasebe (od 86. Inamoto) – Honda, Okubo (od 79. Jano). Selektor: Okada.

KAMERUN: Hamidu – Asu-Ekoto, N`Kulu, Basong, Matip (od 63. Emana) – Makun (od 74. Žeremi), Enoh, M`Bija Etundi, Eto – Čupo-Moting (od 74. Idrisu), Vebo. Selektor: Le Gen (Francuska).