Honda Civic Type R će se nadmetati u 2015 Britanskom Touring šampionatu

Izvor: Moto.rs, 18.Mar.2015, 12:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Honda Civic Type R će se nadmetati u 2015 Britanskom Touring šampionatu

Honda je najavila da će se nedavno predstavljeni Civic Type R model nadmetati u 2015 British Touring Car šampionatu (BTCC). Honda Yuasa Racing je koristio Civic Tourer model prošle godine u BTCC sezoni i sada su uradili završne detalje na Civic Type R modelu koji će biti predstavljen 24. marta u Doningtonu.

Ovaj model je dizajniran i proizveden od strane Team >> Pročitaj celu vest na sajtu Moto.rs << Dynamic radionice u mestu Pershore, Worchestershire i očigledno je da je baziran na 2015 Civic Type R modelu građenom za vožnju po putevima sa nekim većim izmenama.

Na primer četvorocilindarski 2.0L turbo motor u okviru regularnog modela generiše 310s snage dok verzija za trke poseduje motor koji razvija 350ks snage i 400Nm obrtnog momenta. Civic Type R za trke poseduje i snažniju opremu za karoseriju, kruće i niže sportsko oslanjanje, kao i drugačije zadnje krilo.

foto © Honda

Nastavak na Moto.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Moto.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Moto.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.