Izvor: B92, 12.Dec.2013, 13:52 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Neizvestan i opstanak Toyote u Australiji
Posle vesti da će dve velike kompanije, Ford i General Motors (Holden), prestati da proizvode automobile u Australiji, Toyota je najavila da će preispitati održivost svoje produkcije na tom kontinentu.
Toyota je u sredu potvrdila da najnoviji potez General Motorsa i gašenje australijskog Holdena dovodi u nezgodan položaj lokalnu mrežu dobavljača auto-delova i sposobnost japanske kompanije da nastavi >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da izrađuje automobile u Australiji.
Iz Toyote još uvek nije stigla najava da bi i taj proizvođač mogao da krene stopama Forda i GM-a.
Ipak, nagovešteno je da će se o narednim koracima razgovarati sa najvećim akcionarima i dobavljačima, kao i sa tamošnjom vladom, kako bi se procenila mogućnost opstanka Toyote kao, praktično, jedinog preostalog proizvođača automobila u Australiji.
"Rastužila nas je odluka o gašenju Holdena, ali ćemo za sada nastaviti proizvodnju prema ranijim planovima", rekli su u Toyoti.
Pogledaj vesti o: Ford


















