Izvor: Nezavisne Novine, 04.Jan.2017, 14:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Meksiko žali zbog odlaska Forda

MEKSIKO SITI - Meksička vlada izrazila je žaljenje zbog odluke američke automobilske kompanije Ford da otkaže planiranu izgradnju fabrike u Meksiku u vrijednosti od 1,6 milijardi dolara.

"Meksička vlada žali zbog odluke kompanije Ford Motor da otkaže investicioni projekat u gradu San Luis Potosi", navodi se u saopštenju meksičke vlade, a prenosi agencija Frans pres.

Ford je saopštio u utorak da >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << otkazuje gradnju fabrike i da će 700 miliona dolara uložiti u proširenje postojeće fabrike u američkoj saveznoj državi Mičigen, i to u proizvodnju samoupravljajućih i električnih vozila.

Poslije tog saopštenja, meksički pezos je pao za 1,41 odsto, navodi AFP.

Odluka Forda da otkaže investiciju je usljedila poslije kritika novoizabranog američkog predsjednika Donalda Trampa na račun Fordovih ulaganja u Meksiku i planiranog prebacivanja cjelokupne proizvodnje malih automobila u Meksiko iz Sevjerne Amerike, gdje su plate za 80 odsto niže nego u SAD.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Povezane vesti

Meksiko žali za Fordom, kako dalje

Izvor: B92, 04.Jan.2017

Meksička vlada izrazila je žaljenje zbog odluke američke kompanije Ford da otkaže planiranu izgradnju fabrike u Meksiku u vrednosti od 1,6 milijardi dolara..."Meksička vlada žali zbog odluke kompanije Ford Motor da otkaže investicioni projekat u gradu San Luis Potosi", navodi se u saopštenju...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.