Izvor: AutoBlog, 04.Dec.2018, 14:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ford otpušta 25.000 radnika?
Nakon vesti da će General Motors (GM) u Severnoj Americi zatvoriti 5 fabrika i otpustiti skoro 15.000 radnika i zaposleni u drugom američkom auto-gigantu, Fordu, imaju razloga za brigu. Krajem novembra GM je saopštio da će u sklopu restrukturiranja koje treba da dovede do smanjenja troškova GM-a, ali i usled fokusiranja na autonomna i električna vozila morati da zatvori nekoliko pogona u SAD i Kanadi i da otpusti oko 15% ukupne radne snage. Blumberg sada piše da se sličan scenario priprema i u Fordu, koji bi mogao da ostane bez 25.000 zaposlenih, a naročito su ugorženi poslovi ove kompanije u Evropi. Na osnovu predviđanju Adama Džonasa iz Morgan Stenlija, najveći obim otpuštanja radnika dogodiće se na evropskom tlu, ali neće...













