Izvor: B92, 02.Apr.2014, 18:22 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ford Solers otpušta 700 radnika
Moskva -- Ford Solers, zajedničko preduzeće američkog Forda i ruskog Solersa najavio je da će na mesec i po dana zaustaviti proizvodnu traku u fabrici u mestu Vsevoložsk.
Kompanija će ukinuti 700 radnih mesta i preći će na rad u jednoj smeni.
Na taj način kompanija planira da prilagodi svoje proizvodne kapacitete smanjenoj tražnji na ruskom tržištu, rekao je novinarima izvršni direktor Ford Solersa >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Ted Kanis.
Fabrika će biti zatvorena od 7. do 15. aprila i od 21. aprila do 8. juna, precizirali su u upravi. Posle toga preći će na jednosmenski rad, preneo je Itar tas.
Regionalni sindikat radnika zaposlenih u automobilskoj industriji ne isključuje mogućnost organizovanja protesta u fabrici kompanije Ford Solers, zbog odluke rukovodstva da otpusti 700 ljudi, rekao je Itar tasu predsednik tog sindikata Aleksej Etmanov.





