Ford Bronco dobija pogon iz Rangera

Izvor: B92, 26.Jun.2019, 09:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ford Bronco dobija pogon iz Rangera

Predstojećim Ford Bronco najverovatnije će pokretati 2,3-litarski agregat.

To je i očekivano s obzirom da je Bronco baziran na istoj platformi kao Ranger, a u kojem se nalazi pomenuti motor.

Kod kamioneta razvija 270 KS i 420 Nm, a snaga se prenosi na sva četiri točka preko desetobrzinskog automatika.

Ford namerava da SUV Bronco bude sposoban za ozbiljnu terenski vožnju, zbog čega će >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << imati ojačane obe osovine, a osim automatika, trebalo bi da u ponudi ima i sedmostepeni manuelac.

Bronco, koji će vremenom dobiti i hibridni pogon, biće direktni konkurenc Jeep Wrangleru.

Debi novog Bronca najavljuje se za sredinu 2020., a početak proizvodnje za januar 2021.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.