Uskoro izrada ugovora za Zastavu

Izvor: B92, 19.Jun.2008, 10:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uskoro izrada ugovora za Zastavu

Kragujevac -- Početkom naredne sedmice počeće izrada ugovora između Srbije i Fijata o zajedničkom ulaganju u kragujevačku fabriku "Zastava automobili".

Izrada ugovora još nije počela, a još se ne zna ni kada bi mogao da bude potpisan

Direktor Centra za restrukturiranje Agencije za privatizaciju Aleksandar Ljubić je rekao da na pripremi tog dokumenta radi "armija ljudi", a potpisaće ga oni koje budu ovlastile država Srbija i Fijat.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Italijanski stručnjaci, koji su prošle sedmice završili uvid u dokumentaciju, sada rade na njenom sređivanju i pripremi izveštaja za svoje poslodavce, dodao je Ljubić.

Pravi posao, prema njegovim rečima, počeće tek nakon potpisivanja ugovora jer tada treba napraviti novu fabriku, staru opremu zameniti novom, a to je proces koji će trajati duže od godinu dana.

Ljubić je naveo da će se, posle potpisivanja ugovora, nastaviti proizvodnja "punta" koja je u kragujevačkoj fabrici automobila počela jula prošle godine, a o tome koji će se još modeli proizvoditi odlučiće Fijat.

Fijat je do sada najavio da će u kragujevačkoj zastavi proizvoditi vozila A i B klase, što praktično znači da se na platformi A klase mogu proizvoditi tri modela, koliko i na platformi B klase, rekao je Ljubić.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.