Sutra Aneks ugovora sa Fijatom

Izvor: B92, Tanjug, 22.Dec.2009, 18:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sutra Aneks ugovora sa Fijatom

Beograd -- Gradonačelnik Beograda Dragan Đilas kaže da će gradske vlasti sledeće godine, uprkos svetskoj ekonomskoj krizi, nastaviti sve započete projekte.

Gradske vlasti će naročitu pažnju posvetiti i ulaganjima u turizam, privredu i poljoprivredu, rekao je Đilas i dodao da će Beograd pojačati programe za socijalno ugorožene građane.

On je naveo da grad nije prezadužen kao što neki pričaju, navodeći da zaduženje do 2021. godine iznosi 18 miliona >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << evra, što je manje od tri odsto gradskog budžeta, kao i da zakon dozvoljava zaduženje do 15 odsto.

"Ne zadužujemo se da bi delili plate ili pravili spomenike već da se grad razvija i tako će biti i u narednoj godini", istakao je gradonačelnik i dodao da će Beograd za nekoliko godina postati prava metropola.

Đilas je kazao da se radovi na mostu preko Save i Ade Ciganlije odvijaju predviđenom dinamikom i da je pilon (stub), koji će biti završen za godinu dana, već dvadesetak metara iznada zemlje. On je rekao da će most koštati sa PDV-om 140 miliona evra, kao i da je "grad do sada uzeo za izgradnju mosta 69,6 miliona evra i 70 miliona evra prvi deo kredita za pristupne saobraćajnice". Đilas je naveo da izgradnja pristupnih saobraćajnica obično košta koliko i sam most.

Podsetimo, Evropska investiciona banka (EIB) odobrila je prošle nedelje Skupštini grada Beograda prvu tranšu od 70 miliona zajma za izgradnju prilaznih puteva ka mostu preko Save. To je deo od ukupno 160 miliona evra namenjenih za gradnju mostu na reci Savi u glavnom gradu Srbije, saopšteno je tom prilikom u Briselu.

Prema rečima gradonačelnika Beograda, krajem sledeće godine Beograđani će dobiti i petlju na Carevoj ćupriji, a do tada će početi i radovi na petlji u Radničkoj ulici sa što manje zatvaranje saobraćaja.

Gradonačelnik je kazao da će i dalje biti besplatan javni prevoz za starije od 65 godina i da će deca čiji roditelji dobijaju socijalnu pomoć moći besplatno da koriste dečija odmarališta
Pogledaj vesti o: Fiat,   Mlađan Dinkić

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.