Izvor: B92, 03.Jun.2013, 10:46 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Stiže i FIAT Panda XL
Fiat priprema novi model i to krosover "Panda XL". Za sada se malo zna o projektu, ali "Autobild" navodi da je baziran na istoj platformi kao i model 500X i najavljeni Jeep niže klase.
Oba modela će biti izrađivana u Fijatovoj fabrici Melfi, a početak proizvodnje je planiran za početak sledeće godine. Još nije sigurno da li će Panda XL biti veći od svoje "braće po platformi", ali treba istaći da je kompanija >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ranije objavila da je njihova "Small Wide" arhitektura takva da dozvoljava modifikaciju i prozivodnju i većih vozila.
Prema poslednjim informcacijama u Melfiju će sa trake silaziti četiri modela, ali se tehnički detalji još ne znaju niti se zna kakvi će motori biti ispod haube.
Očekuje se samo da će Panda XL imati opciju pogona na sva četiri točka.
Pogledaj vesti o: Fiat













