Izvor: B92, 03.Sep.2008, 14:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sindikat Zastave u Torinu

Krahujevac -- Samostalni sindikat fabrike automobila Zastava učestvovaće 5. i 6. septembra na konferenciji sindikata svih Fijatovih fabrika u Torinu.

Predsednik Samostalnog sindikata fabrike automobila Zoran Mihajlović izjavio je agenciji Beta da će se na konferenciji koju organizuje Generalna konfederacija sindikata Italije (CGIL) okupiti predstavnici sindikata fabrika Fijata iz Brazila, Turske, Poljske, Indije i Italije.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Kako je rekao, tokom dvodnevne konferencije u Torinu predviđeni su razgovori o uslovima i ceni rada, položaju radnika i sindikata, kao i sastanak predstavnika sindikata sa menadžerima Fijata.

"Ideja je da se sačini i potpiše zajednička deklaracija koja će garantovati ista prava u svim Fijatovim fabrikama", rekao je Mihajlović.

On je ocenio da je veoma značajno učesće kragujevačkog sindikata na konferenciji u Torinu uoči privatizacije fabrike Zastava.

"Očekujemo da će sporazum svih Fijatovih sindikata o pravima radnika biti obavezujući i za menadžment buduće italijanske fabrike u Kragujevcu", naveo je Mihajlović.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.