Posao veka sa „Fijatom” siguran

Izvor: Blic, 05.Mar.2009, 07:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Posao veka sa „Fijatom” siguran

Zaključavanje pojedinih „Fijatovih” fabrika u Italiji ne bi trebalo da brine Kragujevčane i one koji se ovih dana spremaju da svoje dotrajale automobile odvezu na otpade i uskoro pazare novi „punto”. U Ministarstvu ekonomije i regionalnog razvoja koje vodi posao veka tvrde da se u Srbiji radi punom parom i da nema nikakvih naznaka da bi otpuštanje radnika po Italiji moglo koštati naše građane. Menadžment „ >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Fijata” dao je uverenje ovdašnjim vlastima da je potpisani ugovor siguran i da je biznis u Srbiji njihovo strateško opredeljenje.

Povodom posla „Fijata” u Srbiji oglasio se pored srpskog Ministarstva ekonomije i Gvalberto Ranijeri, potpredsednik ove kompanije zadužen za medije, koji je kazao da nema nikakvih promena u poslu „Fijata” u Srbiji.

Aleksandar Ljubić, savetnik u Ministarstvu ekonomije zadužen za posao sa „Fijatom”, ističe da je zatvaranje proizvodnih pogona u Italiji takođe deo strategije ove kompanije da se što bezbolnije izbori sa posledicama krize koju trpi cela automobilska industrija.

- Ja ne mogu da komentarišem njihovu strategiju. Za nas je važno da se u Srbiji sve radi po planu. Teku sve pripreme za realizaciju proizvodnje „punta”. Počelo je odnošenje materijala iz kruga fabrike i osposobljavanje proizvodnih linija. Radnici takođe ulaze u proizvodne pogone i mi ovaj posao pratimo dnevno. Ovde se radi vrlo ozbiljno, a da neko neće da posluje u Srbiji, ljudi iz Italije ne bi ni došli - ističe Ljubić.

U „Zastavu” je početkom nedelje stigla prva kompozicija od 25 vagona sa delovima za „punto”, a javno preduzeće „Železnica Srbije” saopštilo je juče da će u naredna dva meseca organizovati prevoz još pet teretnih kompozicija sa delovima za sklapanje „punta” u Kragujevcu.

Moguće više od 5.000 „punta” za zamenu

U Ministarstvu ekonomije i regionalnog razvoja „Blicu” je rečeno da je moguće da će biti povećan dosadašnji limit od 5.000 novih „punta” koje je moguće pazariti uz popust.

- To je sasvim moguće jer je interesovanje veliko, a mi dnevno pratimo šta se dešava. Konačna odluka će biti doneta na nivou Vlade, ali mi sada pravimo procene upravo o tome - dodaje Ljubić.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.