Izvor: AutoBlog, 29.Maj.2018, 18:14 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Marchionne kaže: “Ne ubijam Fijat”, ali…
Da li marka Fijat izumire? Sa nestrpljenjem se očekuje 1. jun kada će Marchionne predstaviti svoj plan i sudbinu Fijata U poslednje dve godine Fijat konstantno gubi na svojim glavnim tržitima, Evropi i Brazilu, a ništa bolja situacija nije ni u Americi. Prvog juna Sergio Marchonne će predstaviti poslovni plan FCA za period 2018.-2022. i otkriti pravac u kojem će ći cela grupacija, ali i sudbinu Fiata. Budućnost marke delimično će se osloniti na elektrifikaciju postojeće ponude, a pre svega na Fiat 500e koji se već prodaje u Americi, i pravi gubitke, a očekuje se da naredna generacija popularnog gradskog mališana, planirana za 2021. bude prodavana i u Evropi sa elektro...








