Kvartalni profit Fijata utrostručen

Izvor: B92, 21.Apr.2011, 11:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kvartalni profit Fijata utrostručen

Rim -- Italijanska kompanija Fijat je objavila da je profit firme utrostručen u prvom tromesečju, na 37 miliona evra, u odnosu na 13 miliona u istom periodu lane.

Fijat je takođe potvrdio finansijski cilj za ovu godinu i predviđa trgovacki profit između 900 miliona evra i 1,2 milijarde evra.

Neto prihod kompanije u ovoj godini se procenjuje na oko 300 miliona evra.

Grupa Fijat uspela je da u poslednjih 12 meseci poveća profit za 9,1 odsto, na 251 milion evra, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << a da ukupan promet konglomerata poraste 7,1 procenata, na 9,21 milijardi evra.

Dobar rezultat ostvaren je zahvaljujući uspešnoj prodaji luksuznih brendova Ferari i Maserati, kao i Fijatovog odeljenja za proizvodnju delova za automobile. Robne marke Fijat, Lanča i Alfa Romeo imale su manju zaradu zbog pada prodaje kola u Evropi u periodu ekonomske krize.
Pogledaj vesti o: Fiat

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.