Fijat ne odustaje od Italije

Izvor: B92, 09.Nov.2010, 10:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fijat ne odustaje od Italije

Rim -- Fijat ne odustaje od novih investicija, bez obzira na spor sa sindikatima i namerava da uloži više od 20 milijardi evra, kako bi ojačao prisustvo u Italiji.

Izvršni direktor Fijata Serđo Markione je kategoričan da grupa Fijat i dalje ostaje kod plana po kome će u 2011. ponuditi novi model, kako je to ranije predviđeno.

Markione se sukobio sa sindikatima u pokušaju da podstakne produktivnost >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u italijanskim fabrikama Fijata i zbog tog spora je odložen njegov plan podsticanja produktivnosti.

Prošlog meseca Markione je izazvao snažene reakcije kada je kazao da bi Fijat bolje poslovao bez italijanskih fabrika koje posluju sa gubicima, naglašavajući da Italija mora podstaći efikasnost, kako bi bila konkurentna na svetskom tržištu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.