Izvor: B92, 20.Feb.2009, 22:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Zastava 10" uz subvenciju države

Beograd -- Grupa "Zastava vozila" saopštila je da je spremna da od 23. februara otpočne prodaju vozila "zastava 10" po modelu potrošačkih kredita uz subvenciju države.

Kako je navedeno u saopštenju informativne službe, shodno Programu kreditne podrške, građani i privrednici osnovni model "zastava 10" ("punto 188") mogu kupiti po ceni od 6.999 evra s PDV-om.

Vlada Srbije 5. februara je usvojila >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Uredbu o uslovima i kriterijumima za realizaciju kredita za subvencionisanje kamatne stope za potrošačke kredite za nabavku određenih trajnih potrošnih dobara.

Tom uredbom predviđeno je izdvajanje oko milijardu dinara za subvencionisanje 20 milijardi dinara kredita za kupovinu domaćih proizvoda - automobila, poljoprivredne mehanizacije, nameštaja, podnih obloga, bele tehnike.

Kamatna stopa za automobile domaće proizvodnje iznosila bi 4,5 odsto na godišnjem nivou, a rok otplate je pet do sedam godina, dok bi za ostale proizvode kamatna stopa iznosila šest odsto, a rok otplate bio bi do pet godina.

Nastavak na B92...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.