Izvor: B92, 23.Mar.2011, 09:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
FIAT: Nova oprema za novi model
U pogonima fabrike "FIAT Automobili Srbija" (FAS) u Kragujevcu krajem aprila počeće instaliranje opreme za proizvodnju novog modela automobila.
Taj model će italijanska kompanija proizvoditi samo u Srbiji, kaže zamenik gradonačelnika Kragujevca Nebojša Zdravković.
Zdravković je objasnio da će instaliranje novih tehnologija biti završeno do novembra, do kada bi i prva četiri FIAT-ova kooperanata trebalo da izgrade proizvodne hale na prostoru kasarne >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u Grošnici.
Zdravković je objasnio da uvođenje opreme za proizvodnju novog automobila zahteva da se privremeno obustavi montaža Punta Classic.
"Da bi se instalirala tehnološki najsavremenija oprema, kao i dve linije novih presa, neophodno je da se demontira proizvodna linija na kojoj se sada sklapa Punto Classic i to je jedini razlog zbog kojeg će privremeno biti prekinuta montaža tog automobila", objasnio je Zdravković.
Generalni direktor FAS-a Đovani de Filipis ranije je izjavio da sve treba da bude spremno da početkom 2012. godine počne proizvodnja novog modela automobila, u početku kapaciteta 200.000 jedinica godišnje.
Prvi čovek italijansko-srpske fabrike automobila naglasio je da ukupna ulaganja FIAT-a u fabriku u Kragujevcu iznose 940 miliona evra, od čega će najviše biti izdvojeno za opremu, kao i da će montaža Punta Classic biti nastavljena do 2013. godine.
FIAT: Uložićemo 940 miliona evra
Niču fabrike FIAT-ovih partnera
Pogledaj vesti o: Fiat, Kragujevac
Srbija će izvoziti i auto-delove za „Fijat”
Izvor: Politika, 23.Mar.2011
„Džonson kontrol”, „Proma magneto”, SIGIT i HTL su prva četiri velika dobavljača koja će raditi za „Fijatovu” fabriku u Kragujevcu, a izgradnja pogona na lokaciji kasarne u Grošnici počinje u maju. – Novi „Fijatov” model proizvodiće se u dve varijante, sa pet i sedam sedišta....











