Za dan prodali 200 ferarija

Izvor: B92, 02.Okt.2016, 14:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Za dan prodali 200 "ferarija"

Premijerno izloženo 60 modela. Najskuplji četvorotočkaš, košta 1,8 miliona evra

Veliko, bezbedno, konektovano, na struju - četiri su stuba na kojima se zasnivaju nastojanja savremenih automobilskih konstruktora, prikazana na modelima na ovogodišnjem pariskom salonu koji je juče, na dve nedelje, otvorio vrata ljubiteljima četvorotočkaša.

Na 123.000 kvadrata u osam paviljona izloženo je preko 200 vrsta, a ovogodišnji automobilski bijenale u Parizu karakterističan >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je i po broju svetskih premijera, čak 60 modela će prvi put biti izloženi. Iako je često reč o restilizovanim modelima, posetiocima ima od čega da zastane dah.

Pogledi posetilaca u Sali 1 pariskog sajma zaleđeni su pred najskupljim modelom, crnim “Ferarijevim” kabrioletom “aperta”. Hibridni motor od 963 konjske snage, od kojih 800 razvija benzinac, a 163 elektromotor, leti po asfaltu brzinom od preko 350 kilometara na sat, a košta 1,8 miliona evra. Proizveden je u svega 200 primeraka i - svi su već prodati.

Bez obzira na to što su ulice često zakrčene, a vlasti pokušavaju da gradska jezgra oslobode glomaznih vozila, ove godine u Parizu pravi hit su porodični SUV modeli, po pravilu sa sedam mesta. Veliko interesovanje izazivaju novi “pežoi” aduti 3008 i 5008, “suzuki injis”, “reno koleos”, “škoda kodijak”, “seat ateka”, “lend rover diskaveri”.

Struja je pravi hit. “Mercedes” je predstavio sve svoje modele sada i u hibridnoj verziji. Tu je i prvi potpuno električni model ovog nemačkog giganta, u klasi B, pod oznakom 250e, koji ima autonomiju oko 200 kilometara, 179 konjskih snaga i razvija maksimalnu brzinu od 160 kilometara na sat. Može odmah da se kupi, po ceni od oko 40.000 evra.

Na pariskom salonu automobila puna pažnja je posvećena bezbednosti vozila, ali i čitavog sajma. Teroristi i dalje prete, pa je obezbeđenje rigorozno, a kontroliše se svaki prtljag, pišu Večernje novosti.
Pogledaj vesti o: Ferrari

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.