ŠAMPION OPET OSTAO BEZ BODOVA: Lekler slavio u Australiji

Izvor: SrbijaDanas.com, 10.Apr.2022, 09:26

ŠAMPION OPET OSTAO BEZ BODOVA: Lekler slavio u Australiji

Biće ovo zabavna sezona.

Šarl Lekler, vozač Ferarija, slavio je u trci za Veliku nagradu Australije. Momak iz Monaka je dominirao tokom cele trke i zasluženo je slavio u Australiji, za svoju drugu pobedu u sezoni.

Aktuelni svetski šampion Maks Ferštapen morao je da odustane drugi put ove sezone i ostao je bez bodova. Maks se u 39. krugu zaustavio pored staze, odustao i ljutito napustio bolid.

Vozač Ferarija Karlos Sajnc je takođe odustao >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << i to u drugom krugu, zbog problema sa bolidom.

Na drugom mestu završio je Serhio Perez, dok je na podijumu i Džordž Rasel.

Grande vitória no #GPAustralia da @ScuderiaFerrari do futuro Campeão @Charles_Leclerc , líder da @F1 2022. Ótima corrida do @SChecoPerez e @GeorgeRussell63 . Uma pena que o @Max33Verstappen quebrou seu motor. Mais um Show de transmissão da @BandTV #F1naBand pic.twitter.com/4wuJFO8KRr

— Anderson Ramos (@Ramos_Anderson) April 10, 2022

Slede Luis Hamilton, Lando Noris, Danijel Rikardo, Okon, Botas, Gasli i Albon.

Pored Ferštapena i Sajnca, trku nije završio ni Sebastijan Fetel.
Pogledaj vesti o: Ferrari

Nastavak na SrbijaDanas.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.