Kriza tera Ferari sa ulica Italije

Izvor: B92, 14.Avg.2012, 15:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kriza tera Ferari sa ulica Italije

Rim -- Ferari 458 Italia, koji košta čak 204.000 evra, nikada nije bio čest prizor, čak niti na autoputevima u matičnoj Italiji, a danas postaje još ređi, zbog krize.

Naime, mere štednje vlasnike Ferarija naterale su na masovnu prodaju svojih "ljubimaca" strancima.

Veći porezi na luskuzna dobra i budžetski rezovi koji su gurnuli Italiju u još dublju recesiju ugasili su potražnju za sportskim autima i drugim simbolima bezbrižnog i luksuznog životnog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << stila ove zemlje.

Sve ovo potkrepljuje i činjenica da je u prvih pet meseci 2012. u Italiji broj izvezenih polovnih jakih sportskih automobila auta utrostručen - dostigao je 13.633.

To nije slučaj samo s Ferarijem, nego i sa Poršeom. Svake nedelje iz Italije u druge zemlje odlazi 200 polovnih Poršea.

"Italija je jedna od kolevki najluksuznijih i najkvalitetnijih automobila, a sada ta ista vozila nestaju sa ulica", kaže jedan italijanski stručnjak.

"Ovi podaci imaju simboličnu vrednost i pokazuju koliko je kriza duboka", dodao je on.
Pogledaj vesti o: Ferrari,   Autoput

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Kriza tjera Ferari sa ulica Italije

Izvor: Capital.ba, 14.Avg.2012

RIM, Ferari 458 Italia, koji košta čak 204.000 evra, nikada nije bio čest prizor, čak niti na autoputevima u matičnoj Italiji, a danas postaje još rijeđi, zbog krize. Naime, mjere ..

Nastavak na Capital.ba...

Kriza tera Ferrari sa ulica Italije

Izvor: AutoBlog, 14.Avg.2012

Ferari 458 Italia, koji košta čak 204.000 evra, nikada nije bio čest prizor, čak ni na autoputevima u matičnoj Italiji, a danas postaje još ređi, zbog krize. Naime, mere štednje vlasnike Ferarija naterale su na masovnu prodaju svojih “ljubimaca” strancima. Veći porezi na luskuzna dobra...

Nastavak na AutoBlog...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.